Post sponsorowany

Szkła kontaktowe to niezwykle wygodne rozwiązanie, które podbiło serca wielu użytkowników. Wiele osób obawia się ich używania ze względu na konieczność kontaktu z okiem i dotykania oka. Niepotrzebnie, bo można się szybko tego nauczyć.

Jak zacząć przygodę ze szkłami kontaktowymi?

Wiele osób zastanawia się jak zakładać soczewki i jak zdjąć soczewki. To powstrzymuje ich przed spróbowaniem tego rozwiązania. Kwestie techniczne wydają się bardzo skomplikowane, a dotykanie oka jest dla wielu osób barierą. Warto wspomnieć, że tylko pierwsze dni zakładania soczewek mogą być uciążliwe. Soczewki przy kontakcie z okiem na początku będą powodować łzawienie i odruch zamykania oka. Jest to naturalne, ale jest to tylko pierwszy odruch. Soczewki są doskonale przystosowane do noszenia ich na oku. Jeśli mówi się o uczuleniu, to w zdecydowanej większości nie dotyczy ono soczewki, tylko płynu do soczewek. Na pierwsze zakładanie i zdejmowanie soczewek, warto wybrać się do okulisty, który przy okazji doradzi parametry soczewki, takie jak średnica soczewki i jej moc. Okulista zrobi to z wprawą, oszczędzając stresu pacjentowi. Następny krok należy już jednak do osoby noszącej soczewki.




Zioła na zaparcia

Zioła o działaniu przeczyszczającym stosuje się na wieczór, a efekt wypróżnienia następuje po kilku godzinach

Apteczka ziołowa na lato

Lato to czas wakacji i częstych podróży, na które warto zabrać ze sobą roślinne preparaty lecznicze jako alternatywę dla środków aptecznych.

Jak samodzielnie radzić sobie z soczewkami?

Przed zakładaniem soczewek należy umyć ręce i wytrzeć je ręcznikiem bez strzępków lub poczekać chwilę aż wyschną, nie ma też przeszkód aby zakładać soczewki wilgotnymi rękami. Zakłada się je zaczynając zawsze od tego samego oka, chyba, że moce soczewek są takie same, to wtedy nie ma to znaczenia. Następnie należy soczewkę na czubku palca i zobaczyć czy nie jest wywinięta. Jeśli jej robi są lekko wywinięte, oznacza to, że trzeba ją wywinąć na drugą stronę. Następnie jedną ręką należy przytrzymać górną powiekę, a wolnymi palcami drugiej ręki przytrzymać dolną powiekę. Po umieszczeniu soczewki na oku, należy zamknąć oka, aby soczewka się dopasowała. To samo powtarza się z drugim okiem. Na początku normalne jest łzawienie oka i zamykanie powieki. Jednak z czasem to całkowicie mija i nie trzeba już nawet przytrzymać powieki przy zakładaniu soczewki.

Zdejmowanie szkieł kontaktowych

Jak zdjąć soczewki? To pytanie na pewno nurtuje początkujących użytkowników. Wydaje się to nawet trudniejsze niż zakładanie soczewek. Na szczęście to jak ściągacz soczewki, można wyćwiczyć i praktyka jest tutaj kluczowa. Z każdym kolejnym razem jest coraz łatwiej, aż w końcu robi się to odruchowo. Przed zdejmowaniem soczewki należy oczywiście umyć ręce i przytrzymać dolną powiekę środkowym palcem. Palcem wskazującym dotyka się dolnej krawędzi soczewki i zsuwa ją lekko w dół. Następnie kciukiem i palcem wskazującym lekko ściska się soczewkę, co bywa również nazywane uszczypnięciem. Jeśli wiadomo już jak zdjąć soczewki, to umieszcza się je w pojemniku na soczewki wypełnionym płynem do soczewek. Przez noc oczyszczają się zanurzone w płynie i rano są gotowe do użycia.

Jakie ułatwienia mają szkła kontaktowe?

Niektóre szkła kontaktowe mają na prawej stronie oznaczenie literowe, aby nie pomylić stron przy zakładaniu ich. Inne mają niebieskawe zabarwienie, aby odróżniały się po zanurzeniu w płynie na soczewki. Soczewka przybiera też inny kształt, gdy jest źle wywinięta. Pojemniki na soczewki mają także oznaczenia L i P czyli lewy i prawy pojemnik, aby wkładać tam soczewki o różnych mocach i zakładać je na prawidłowe oko. Producenci zadbali o komfort użytkowników. Można obejrzeć filmiki instruktażowe dotyczące soczewek lub zdecydować się na założenie ich na próbę u okulisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Berberys zwyczajny ciekawostki

Berberys ciekawostki: Berberys to jeden z najpopularniejszych krzewów ozdobnych, którego owoce wykazują właściwości lecznicze

Agrest ciekawostki

Jeszcze niedawno agrest królował wśród letnich owoców na naszych stołach, a krzaki agrestu znaleźć można było w niemal każdym przydomowym ogródku.

Morela ciekawostki

Morela ciekawostki. Poznaj informacje o morelach, o których nie słyszałeś….

Estragon- ciekawostki o bylicy głupich

Estragon- ciekawostki. Estragon nazywany również bylicą głupich to zioło znane w środkowej i północnej Azji oraz w Ameryce Północnej. Jego nazwa związana jest ze smokami, prze d którymi roślina miała chronoć

Matcha Extereme- wspomóż odchudzanie

Matcha Extereme to suplement o unikatowym połączeniu 4 niezwykłych składników, który wspomaga odchudzanie i każdego dnia dba o Twoją sylwetkę i dobry nastrój.

Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji

Berberys zwyczajny- łac. Berberis vulgaris

Berberys zwyczajny/pospolity (Berberis vulgaris), potocznie nazywany kwaśnicą pospolitą, to krzew osiągający wysokość ok. 2 m. Ma żółte kwiaty i piękne czerwone owoce

Pyszne pomysły na kotlety roślinne

Kotlety kojarzą się głównie z solidnym schabowym, a tymczasem w wersji warzywnej są naprawdę smaczne i pożywne. Zainspiruj się przepisami na kotlety warzywne

Nalewka z dzikiej róży

Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.

Jabłka

Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.

Pestki dyni a zdrowie

Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.