Tematy na blogu

Interakcje witaminy B5 z lekami

Witamina B5 interakcje

Witamina B5 czyli kwas pantotenowy, jest niezbędna do przemian białkowo-tłuszczowych, obniża stężenie cholesterolu we krwi, bierze udział w syntezie hormonów steroidowych (takich jak kortyzol, testosteron, estradiol, progesteron) oraz neurotransmiterów (serotoniny, dopaminy), a także witaminy A i witaminy D.

Kwas pantotenowy jest bardzo ważny dla naszego organizmu i dlatego przed suplementacją warto sprawdzić z jakimi lekami może wchodzić w interakcje.

Witamina B5 możliwe interakcje

Witamina B5 interakcje 

Palenie papierosów, picie kawy, herbaty czy alkoholu zaburza wchłanianie witaminy B5.

 

Witaminę B5 dobrze jest łączyć z witaminą B6, biotyną, kwasem foliowym, kwasem p-aminobenzoesowym, witaminą B12, witaminą C czy siarką. Substancje te zwiększają przyswajanie kwasu pantotenowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Źródła

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.