Tematy na blogu

Witamina B6 interakcje z lekami

Witamina B6- możliwe interakcje z lekami

Witamina B6 czyli pirydoksyna jest witaminą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz układu nerwowego. Witamina ta dostarczana jest do organizmu z pożywieniem, a następnie jest magazynowana w niewielkich ilościach w wątrobie, nerkach, mięśniach oraz mózgu. Niewielkie ilości witaminy B6 mogą być też syntezowane w jelitach, ale są one niewystarczające, by pokryć całe zapotrzebowanie na tę substancję. Jeżeli występują niedobory witaminy B6 i zdecydujemy się na suplementację tej witaminy, warto wiedzieć, że witamina B6 wchodzi w interakcje z lekami.

Należy pamiętać, że tytoń i alkohol obniża wchłanianie witaminy.

Witamina B6 przykładowe interakcje z lekami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Źródła

  1. Bojarowicz H., Dźwigulska P.; Suplementy diety. Część III. Interakcje suplementów diety z lekami; Hygeia Public Health, 2012, 47(4), str. 442-447
  2. Gertig H., Przysławski J.; Bromatologia zarys nauki o żywieniu i żywności; Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2006, str. 140- 144
  3. Jarosz M.; Suplementy diety a zdrowie; PZWL, Warszawa 2015, str. 156
  4. Jarosz M., Dzieniszewski J.; Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki; PZWL; Warszawa 2016, str. 146
  5. Pałasz M., Petzke E.; Atlas witamin, naturalne źródło zdrowia; Wydawnictwo SBM, warszawa 2018, str. 104- 111

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.