Tematy na blogu
Herbatka z owoców róży

Herbatka z owoców róży

To pyszny napój, który nie tylko ugasi pragnienie, ale także poprawi nastrój.

Róża pomarszczona to krzew, który dość powszechnie występuje w naszym kraju.

Czerwone owoce róży są źródłem wielu witamin i minerałów.

Owoce róży są uważane za środek wzmacniający i uzupełniający niedobory witaminowe. Ponad to róża wzmacnia odporność, pomaga w infekcjach dróg moczowych.

 

Herbatka z róży- jak ją przygotować?

Owoce róży pomarszczonej zbiera się jesienią, kiedy w pełni dojrzeją. Zebrane owoce suszy się w całości.

Ususzone owoce róży pomarszczonej należy rozdrobnić, najlepiej w młynku. 1 łyżeczkę suszu zalać szklanką gorącej (ale nie wrzącej!) wody, przykryć talerzykiem i zostawić do naciągnięcia. Warto do herbatki wrzucić plasterek kiwi lub cytryny.

Herbatka ta znakomicie pomaga na przeziębienie, grypę, katar, zimowe i wiosenne złe samopoczucie. Wpływa wzmacniająco na cały organizm.

Herbatkę z róży często powinni pić ludzie starsi, schorowani, słabi oraz rekonwalescenci, a osoby pracujące w warunkach szkodliwych dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Newsletter
O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.