Najnowsze artykuły

Zdrowe nawyki żywieniowe- zbilansowana dieta

Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdrowe nawyki żywieniowe czy to wymaga wielu wyrzeczeń? Niekoniecznie! Wystarczy poznać kilka zasad zdrowego odżywienia i małymi krokami zamienić je w nawyki.

Psychologia kliniczna na studiach

Rola psychologa klinicznego nabiera ogromnego znaczenia. Ten wymagający zawód daje mnóstwo satysfakcji, ale czy studia I stopnia dają uprawnienia do pracy?

Czym jest skaling i piaskowanie zębów?

Skaling to zabieg wykonywany przy użyciu skalpela, który usuwa kamień nazębny i osad z zębów. Z kolei piaskowanie zębów polega na czyszczeniu zębów przy użyciu pasty piaskowej

Jaki tran dla dzieci wybrać?

Jak wybrać najlepszy tran dla dzieci? W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę skład- dobre produkty zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych…

Matcha Extereme- wspomóż odchudzanie

Matcha Extereme to suplement o unikatowym połączeniu 4 niezwykłych składników, który wspomaga odchudzanie i każdego dnia dba o Twoją sylwetkę i dobry nastrój.

Przyprawy gruzińskie w kuchni

Jak wiadomo przyprawy potrafią zmienić smak nawet prostych dań. Odpowiednio dobrane dają niezwykła przyjemność z jedzenia, a dodatkowo większość przypraw korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Kuchnia gruzińska jest niezwykle smaczna i aromatyczna właśnie dzięki wyjątkowym przyprawom i ziołom, które podkreślają smak potraw nadając im jednocześnie ostrość. Regionalne zioła i wyjątkowe mieszanki ziół, które powstały w tym regionie świetnie wzbogacają kuchnię gruzińską.




Przyprawy gruzińskie- co można kupić w sklepach

Oryginalne gruzińskie przyprawy takie jak:

Utscho suneli– jest to przyprawa o orzechowym posmaku, dodawana do tradycyjnych gruzińskich sosów. Jest podstawą khmeli suneli . Głównym składnikiem tej przyprawy jest kozieradka błękitna, która oddaje niezwykły smak potrawom dopiero po pewnym czasie, dlatego świetnie sprawdza się jako składnik marynat do mięs

Adżika– jest to sucha przyprawa będąca podstawą popularnego na Zakałkaziu sosu o tej samej nazwie. Przyprawa jest bardzo aromatyczna i ostra, doskonale sprawdza się do mięs, sosów, zup czy marynat. Adżika doskonale uzupełnia smak gulaszów czy sałatek.

Berberys– zmielony berberys jest dodawany w gruzińskiej kuchni do mięs, którym nadaje lekko kwaskowy smak, często dodawany do gruzińskiej potrawy Lula kabab.

Swańska sól– przyprawa ta pochodzi z rejonu Swanetii, ulubiona przyprawa Gruzinów. Jest to mieszanka soli wydobywanej z gór Kaukazu oraz aromatycznych przypraw. Dobór odpowiednio wyselekcjonowanych ziół i przypraw sprawia, że sól swańska jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Jest to doskonały zamiennik wegety, świetnie sprawdzi się w wielu daniach mięsnych i rybnych, zupach czy sałatkach. Dodana zamiast soli bardzo urozmaici każde danie.

Papryka chili– w formie płatków z nasionami- przyprawa ta jest stosowana głównie do mięs, którym nadaje ostrość. Świetnie sprawdza się w marynatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Kuchnia gruzińska- smaki Gruzji

Kuchnia gruzińska kojarzy się z chaczapuri, czy chinkali, ale kuchnia ta słynie z pysznych serów, aromatycznych przypraw…

Ananas zwyczajny łac. Ananas comosus

Ananas (łac. Ananas comosus) to smaczny owoc pochodzący z tropików. Anans znany jest jako świetny środek przeciwszkorbutowy, korzystnie wpływa na trawienie

Olejek anyżowy zastosowanie

Olejek anyżowy, choć nie każdemu odpowiada, ma zastosowanie w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych…

Orzech włoski łac. Juglans regia

Orzech włoski- właściwości lecznicze: orzechy włoskie stanowią bardzo ważne źródło witamin, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu…

Matki Boskiej Zielnej- 15 sierpnia

Święto Matki Boskiej Zielnej to jedno z najważniejszych świąt maryjnych. W dzień ten wierni przynoszą do kościoła bukiety z ziół