Post sponsorowany

Miód i żurawina – dwa bardzo cenne produkty spożywcze.

Są produkty spożywcze, które, choć na co dzień miewamy w domu, są nam tak naprawdę obce. Tak mało wiemy o właściwościach miodów albo chociażby o bardzo łatwo dostępnej o każdej porze roku, żurawiny. Są to dwa niezwykle cenne produkty, które warto nie tylko mieć w domu, ale też spożywać regularnie.




Dlaczego jeść warzywa i owoce

Warzywa i owoce powinny być podstawą nasze diety. Spożywanie warzyw i owoców niesie za sobą dużo korzyści dla naszego zdrowia…

Co to jest superfoods

Superfoods to dary natury. Bogate w witaminy i minerały produkty bez wątpienia korzystnie wpływają na zdrowie. Warto więc włączyć je do codziennego menu….

Miód gryczany, miód lipowy, miód wrzosowy – właściwości

Tak naprawdę każdy miód jest bardzo zdrowy i warto go jeść, choć z umiarem. Jednak są miody, które w sposób szczególny zasługują na uwagę. Są to następujące miody:

  • Miód gryczany wykazuje działanie antynowotworowe. Przede wszystkim skutecznie usuwa pierwiastki promieniotwórcze, a także ołów z surowicy krwi. Zawiera dużą ilość choliny, przez co chroni przed jej niedoborem. Dzięki temu działa wspomagająco na nerki oraz wątrobę. Miód ten powstaje z nektaru kwiatów gryki, które daje się wyraźnie wyczuć po zapachu. Miód gryczany świetnie nadaje się na kaszel. Jest jednym z naturalnych antybiotyków, w związku z czym świetnie radzi sobie z leczeniem przeziębienia i grypy.
  • Miód lipowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, wykrztuśne i napotne. Działa zarazem przeciwgorączkowo. Jest więc świetnym lekiem na przeziębienie. Może też uspokajać, a nawet działać lekko nasennie. Ponadto rozgrzewa i reguluje ciśnienie tętnicze krwi. Miód lipowy pozyskiwany jest z nektaru kwiatów lipy. Ma on dość intensywny smak i jest bardzo słodki, ale zarazem kwaskowy. Miód wrzosowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy. Zaleca się stosowanie go w czasie przeziębienia, ale i profilaktycznie.
  • Miód wrzosowy ponadto jest świetnym dodatkiem do deserów, ciast, a nawet herbat. Miód ten jest ciemny, ponieważ zawiera małą ilość sacharozy, a z kolei dużą ilość białka. Ma on delikatny zapach wrzosu.
  • Miód spadziowy działa oczyszczająco na organizm, a do tego niweluje niekorzystny wpływ toksyn na organizm. Pomaga w przemianie materii oraz pracę nerek i serca.
  • Miód akacjowy ma właściwości antybakteryjnie, a do tego działa kojąco i uspokajająco. Poza tym reguluje trawienie. To tak w wielkim skrócie.
  • Miód rzepakowy to kolejny cenny dla zdrowia miód. Pomaga przy zapaleniu pęcherza moczowego. Zmniejsza dolegliwości żołądka i dwunastnicy. 

Można więc śmiało stwierdzić, że który miód się nie wybierze, będzie on korzystnie wpływał na organizm i samopoczucie. Jednak chcąc, aby działał w konkretnym zakresie, na konkretne dolegliwości, albo po prostu im przeciwdziałał, trzeba wybrać miód odpowiadający tym oczekiwaniom.

 

Miód pszczeli stosowany także w kosmetyce

Miód ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystuje się go nawet w leczeniu trądziku oraz zmian skórnych. Zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców. Nie tylko nawilża, ale również koi podrażnienia skóry. Stąd stosuje się go w postaci maseczki. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że miód może uczulać. Dlatego przed zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową.

 

Miodowy balsam do ust

Z użyciem miodu można wykonać własny balsam do ust. Takiego nikt nie znajdzie w drogerii. Wystarczy zmieszać ze sobą łyżeczkę miodu, pół szklanki startego wosku pszczelego, 2 krople olejku witaminy E, a także ¼ szklanki oleju kokosowego i 10 kropli soku z cytryny. Balsam będzie potrzebował jeszcze odczekać godzinę i już można go stosować.




Żurawina – dlaczego warto ją jeść?

Żurawina podobnie jak miód płynny czy nektarowy ma bardzo cenne właściwości lecznicze. Ma przede wszystkim właściwości moczopędne, dlatego pomaga w leczeniu problemów pęcherza i cewki moczowej. Poza tym wspomaga też leczenie górnych dróg oddechowych, a do tego odkaża gardło i jamę ustną. Warto mieć ją w zasięgu ręki, walcząc z przeziębieniem i grypą. Żurawina ma lecznicze właściwości niezależnie od tego, w jakiej postaci jest spożywana. Ma również właściwości antybakteryjne. Można i warto spożywać ją w różnej formie. Wyjątkowo smaczna jest żurawina suszona. Choć równie obłędnie smakuje w postaci konfitury. Taka konfitura świetnie pasuje do serów i mięs. Warto mieć ją cały czas w lodówce. Żurawinę można spożywać w formie herbaty. Herbata żurawinowa z ewentualnym dodatkiem maliny smakuje przepysznie i pięknie pachnie. Ogólnie rzecz ujmując, żurawinę można spożywać samą, jak i jako dodatek. Zawsze działa korzystnie na organizm. Co ciekawe, nie jest wcale droga.

 

Miód i żurawina – dwa bardzo cenne produkty spożywcze

Zarówno prawdziwe miody, jak i żurawina, są produktami tak łatwo dostępnymi i wcale niedrogimi. Dzięki nim można korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie swojego organizmu. Poza tym nie ma co ukrywać, produkty te smakują obłędnie. Kto nie kupi miodu? Albo konfitury z dojrzałej żurawiny. Są to przysmaki wielu osób. Warto więc dowiedzieć się więcej, jak powstaje prawdziwy miód, jakie właściwości ma każdy jego rodzaj, z czym i jak jeść żurawinę, aby wprowadzić te produkty do jadłospisu na stałe. Prawdziwe miody nektarowe i płynne jak też żurawinę w postaci naturalnej żurawiny, można podarować na prezent. Z takiego upominku ucieszy się każda babcia i każda osoba, która przywiązuje uwagę do właściwego żywienia się, a także dba o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Banan zwyczajny (Musa X paradisiaca)

Banany, które chętnie jadamy są owocem najpopularniejszego bananowca na świecie. Jest nim banan zwyczajny (Musa x paradisiaca), nazywanego jest tez rajską figą

Jabłoń domowa (łac. Malus domestica)

Jabłoń domowa (łac. Malus domestica) to najczęściej uprawiane drzewo owocowe o soczystych i smacznych owocach, dostępnych w wielu odmianach przez cały rok

Awokado-łac. Persea Scheffer

Awokado nazywane również smaczliwką, to owoc pochodzący z Ameryki Środkowej. Awokado jest cenione ze względu zawartość kwasów jednonienasyconych

Herbata utleniania z liści brzozy

Herbata utleniana z liści brzozy to świetna alternatywa dla kupnych herbat niskiej jakości. Bardzo łatwo można ją samemu przygotować i cieszyć się jej smakiem

Zastosowanie róży w kuchni

Zastosowanie płatków i owoców róży w kuchni- marmolady, konfitury, octy, miody, słodycze aromatyzowane różą, suszone owoce idealne na pyszną herbatkę

Czy herbaty owocowe są zdrowe?

Dobre i zdrowe herbaty owocowe zawierają w swoim składzie przede wszystkim susz z owoców lub ich kawałki. Dlatego herbaty owocowe korzystnie wpływają na zdrowie

Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji

Owoce acai łac. Euterpe oleracea

Jagody acai wykazują silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Są doskonałym środkiem zwalczającym powstające w organizmie wolne rodniki,

Ogórek siewny- łac. Cucumis sativus

Ogórek, ogórek siewny (Cucumis sativus L.) to gatunek uprawnej rośliny jednorocznej z rodziny dyniowatych. Znamy dużo odmian ogórka. Roślina ceniona jest w kuchni…

Co to jest bukiew?

Bukiew to orzeszki będące owocami buka. Bukiew dojrzewa na jesienie, kiedy to zbiera się ją spod drzew. Orzeszku buka można spożywać na surowo, świetnie sprawdzą się jako dodatek do ciastek

Nalewka z dzikiej róży

Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.

Jabłka

Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.

Pestki dyni a zdrowie

Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.