przyprawa magii

Maggi- czy warto jej używać?

21 stycznia, 2020 5:39 pm Published by Leave your thoughts

Tematy na blogu

Maggi

Maggi to najbardziej znana przyprawa na świecie. Dla wielu to niezastąpiony dodatek do zup, szczególnie do rosołu, mięs, sosów czy makaronów.

 

 

Skład maggi

Głównym składnikiem oryginalnej magii był lubczyk ogrodowy. Jednak przez wiele lat skład tej przyprawy zmienił się i naturalne składniki zastąpiono sztucznymi substancjami. W składzie magii można znaleźć wodę, sól, ocet, glutaminian sodu pod różnymi postaciami, rybonukleotyd disodowy. Niektóre produkty na półkach zawierają także barwnik- karmel.

 

Czy maggi jest zdrowa?

W buteleczkach z magii można znaleźć przede wszystkim wodę, sól oraz sztuczne dodatki poprawiające smak. Niektóre z tych substancji są podejrzewane o to, że wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Nie wspominając o duże zawartości soli, której i tak spożywamy w nadmiarze w innych produktach.

 

Co zamiast maggi

Magii można zastąpić dodając do potraw lubczyku, który nada rosołowy smak i podkreśli smak potrawy. Oczywiście oprócz lubczyku warto dodać też inne przyprawy, ciekawy smak potrawą nada zapomniana kozieradka. Jako dodatek dodający smak potrawą można wykorzystać dodaje jakości sos sojowy.

W intrenecie można znaleźć dużo przepisów na domowej roboty maggi, która będzie zdecydowanie zdrowsza od tej kupionej w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Literatura

  1. http://l24.lt/pl/zdrowie/item/294017-wspolczesna-maggi-moze-byc-szkodliwa-dla-zdrowia

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Categorised in: , ,

This post was written by ZdrowieNatura324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.