Jakie są owoce sezonowe w czerwcu

8 czerwca, 2021 6:55 pm Published by Leave your thoughts

Tematy na blogu

Czerwiec to czas najsmaczniejszych owoców

Czerwiec owoce sezonowe

Czerwiec to z pewnością miesiąc kiedy mamy do wyboru najwięcej owoców i to właśnie teraz są one najsmaczniejsze. Owoce jedzone w pełni sezonu zawieją najwięcej wartości odżywczych, warto więc z tego korzystać.

Jakie owoce sezonowe pojawiają się w czerwcu?

Po pierwsze to truskawki i choć sezon na nie jest bardzo krótki warto po nie sięgać, spożywając je na surowo, jako dodatek do ciast czy lodów. Warto też przygotować trochę przetworów z truskawek, aby cieszyć się ich wyjątkowym smakiem także jesienią. Co ciekawe truskawki zawierają więcej witaminy C niż cytrusy, dostarczają również witamin z grupy B oraz fosfor, wapń i magnez. Uwaga- truskawki mogą czasami uczulać, dlatego nie powinno się ich podawać w dużych ilościach małym dzieciom.

Jak jest truskawka to muszą też być poziomki, ze swoim niezwykłym aromatem i niepowtarzalnym smakiem. I choć poziomki są niewielkich rozmiarów, to jednak dostarczają dużo witamin, kwasów organicznych i minerałów. Jak jeść poziomki?- tak samo jak truskawki. Najlepiej smakują same, ale można je dodać do deserów, ciast, lodów.

W czerwcu zbiera się na ciasto oraz kompoty także rabarbar.

Kolejnym owocem, który pojawia się w czerwcu są czereśnie. Warto teraz cieszyć się ich smakiem, bo sezon na te owoce jest bardzo krótki. W Polsce czereśnie są bardzo popularne i można je kupić w wielu odmianach. Czereśnie oprócz tego, że spożywa się na surowo świetnie sprawdzą się w postaci kompotów, nalewek czy konfitur.

Niedługo po czereśniach pojawia się porzeczka agrest, który jest skarbnicą wielu witamin. Niestety owoc ten w Polsce jest trochę zapomniany- a szkoda. Agrest można wykorzystać na przetwory- galaretki, dżemy, konfitury, kompoty.

Jak już jesteśmy przy porzeczce, to w czerwcu możemy się także cieszyć smakiem czerwonej porzeczki, z której kompoty świetnie orzeźwiają w upalne dni.

Pod koniec czerwca można już wyczekiwać pysznych malin, wiśni oraz jagód. Od lipca zbiera się także morwę.

Planując posiłki na czerwcowe dni warto pamiętać także o warzywach sezonowych, których w czerwcu mamy bardzo duży wybór młodych i smacznych warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Categorised in: ,

This post was written by ZdrowieNatura324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.