Letni deser czyli kruche ciasto z rabarbarem

Ciasto z rabarbarem to idealny deser na letnie popołudnia. To właśnie z latem kojarzy mi się kwaskowy smak rabarbaru. Rabarbar jest dość popularny w Polsce i choć nie każdy przepada za jego smakiem świetnie pasuje do ciast i deserów, a także kompotów, które szczególnie w upalne dni doskonale gaszą pragnienie.

Moja propozycja na dziś to kruche ciasto z rabarbarem, pokryte delikatną pianką i kruszonką. Ciasto z rabarbarem to pyszna propozycja na niezbyt słodki deser do kawy. Robi się je prosto i szybko, a przyjemność z jedzenia jest ogromna.




Popularne odmiany dyni zwyczajnej

Dynia zwyczajna i jej najpopularniejsze odmiany- zastosowanie w kuchni. Dynie można spotkać w różnych kształtach i kolorach, są smaczne i bardzo wartościowe….

Ciasto z rabarbarem- składniki

  • ok. 0,5 kg rabarbaru
  • 220 g mąki pszennej
  • 3 łyżeczki mąki ziemniaczanej
  • 0,5 kostki masła
  • 3 jajka
  • szklanka cukru
  • szczypta proszku do pieczenia, imbiru, kurkumy

 

Ciasto z rabarbarem- przygotowanie

Przepis jest przewidziany na tortownicę o średnicy 22 cm. 

  1. Do mąki pszennej dodać 1/3 szklanki cukru, proszek do pieczenia, imbir i kurkumę oraz żółtka. Miękkie masło pokroić na drobne kawałki i dodać do suchych  składników. Z całości zagnieść jednolite ciasto i umieścić w lodówce na 2-3 godziny.
  2. Rabarbar obrać ze skórki i drobno pokroić.
  3. Białka ubić na sztywną pianę, dodać pozostały cukier oraz mąkę ziemniaczaną.
  4. Blachę natrzeć masłem i obsypać bułką tartą.
  5. Schłodzone ciasto zetrzeć na tarce i ułożyć na blasze, zostawiając ok. 1/3 porcji do posypania na wierzch.
  6. Rozłożyć na równomiernie rabarbar, a następnie pianę z białek.
  7. Wierzch posypać pozostałym ciastem.
  8. Piec w rozgrzanym piekarniku w temp. 180 stopni przez 40 minut.

Ciasto można podawać zarówno na ciepło jak i na zimno.

Smacznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Rośliny dyniowate

Dyniowate (Cucurbitaceae Juss.) – rodzina roślin należąca do rzędu dyniowców. Obejmuje ok. 990–1000 gatunków, grupowanych w 97–98 rodzajów.

E 163- Antocyjany- barwnik spożywczy

Barwnik E 163 czyli antocyjany to grupa naturalnych barwników, które są otrzymywane metodami fizycznymi z owoców (skórek winogron) i warzyw (czerwonej kapusty

Zakładanie soczewek jak to zrobić?

Szkła kontaktowe to niezwykle wygodne rozwiązanie, jednak osób obawia się ich używania ze względu na konieczność kontaktu z okiem i dotykania oka.

Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji

Koper włoski

Koper włoski (fenkuł) – właściwości: łagodzi problemy trawienne, wzmacnia odporność, pozwala szybciej zwalczyć przeziębienie

Lemoniada miętowa

Lemoniada miętowa to kolejny przepis na orzeźwiajacy napój idealny na gorące letnie dni

Co to jest bukiew?

Bukiew to orzeszki będące owocami buka. Bukiew dojrzewa na jesienie, kiedy to zbiera się ją spod drzew. Orzeszku buka można spożywać na surowo, świetnie sprawdzą się jako dodatek do ciastek

Nalewka z dzikiej róży

Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.

Jabłka

Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.

Pestki dyni a zdrowie

Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.