
Post sponsorowany
Kąpiele leśne bywają mylnie określane mianem starożytnej japońskiej praktyki shrin- yoku. Nazwa tej praktyki została wymyślona w 1982 r. przez Tomohide’a Akiyamę. Jego ideą było stworzenie unikalnej praktyki łączącej wizytę w lesie z prozdrowotną ekoturystyką.
Od wieków las był miejscem dającym pożywienie, odpoczynek, schronienie czy naturalne lekarstwa. Stąd też człowiek tak dobrze czuje się w lesie, gdzie na łonie natury odnajduje wewnętrzny spokój.
Ludzie pomimo tego, że są częścią przyrody i potrzebują stałego z nią kontaktu coraz bardziej oddalają się od potężnej mocy natury. Z powodu niedostatecznego kontaktu z przyrodą człowiek zatraca kontakt z własnym wnętrzem. Utraciwszy kontakt z żywiołami i cyklami natury stajemy się zobojętniali i otępieni. Coraz trudniej jest nam odkrywać przyjemność związaną z doznaniami zmysłowymi.
Amos Clifford; Kąpiele leśne; Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2018,
Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.
Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.
Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…
Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych.
#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze
Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.