
Artykuł sponsorowany
Skóra w wieku dwudziestu lat wydaje się nieskazitelna, bez zmarszczek i niewymagająca większych zabiegów. Jaki jest stan cery w tym okresie? Czy warto już wtedy zacząć odpowiednio ukierunkowaną pielęgnację? Zobacz na czym warto się skupić w tym okresie.
Skóra w wieku 20 lat, ale także w innych przedziałach wiekowych, potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Jest ono kluczowe do utrzymania jej w dobrej kondycji i ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tak młodym wieku, jest to główne zadanie dla skóry. Potrzebuje ona solidnej dawki wody, po to aby móc transportować składniki aktywne, być bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i mieć większą jędrność. Płaszcz hydrolipidowy skóry musi być w idealnym stanie, aby mogła ona prawidłowo spełniać swoje funkcje. Wykluczone są kosmetyki na bazie alkoholu czy bardzo mocne składniki aktywne, bo w tym wieku nie jest to tak bardzo potrzebne skórze.
Po drugie, skóra po 20 roku życia wymaga codziennej, wysokiej ochrony przed słońcem. Wiele osób bagatelizuje ten problem i nie używa wcale kremów z filtrami. Tymczasem skóra pod wpływem promieniowania UV ulega powolnej degeneracji i uszkodzeniom.
Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.
Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.
Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…
Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych.
#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze
Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.