Artykuł sponsorowany

Skóra w wieku dwudziestu lat wydaje się nieskazitelna, bez zmarszczek i niewymagająca większych zabiegów. Jaki jest stan cery w tym okresie? Czy warto już wtedy zacząć odpowiednio ukierunkowaną pielęgnację? Zobacz na czym warto się skupić w tym okresie.

Czego potrzebuje skóra w tym wieku?

Skóra w wieku 20 lat, ale także w innych przedziałach wiekowych, potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Jest ono kluczowe do utrzymania jej w dobrej kondycji i ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tak młodym wieku, jest to główne zadanie dla skóry. Potrzebuje ona solidnej dawki wody, po to aby móc transportować składniki aktywne, być bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i mieć większą jędrność. Płaszcz hydrolipidowy skóry musi być w idealnym stanie, aby mogła ona prawidłowo spełniać swoje funkcje. Wykluczone są kosmetyki na bazie alkoholu czy bardzo mocne składniki aktywne, bo w tym wieku nie jest to tak bardzo potrzebne skórze.

Po drugie, skóra po 20 roku życia wymaga codziennej, wysokiej ochrony przed słońcem. Wiele osób bagatelizuje ten problem i nie używa wcale kremów z filtrami. Tymczasem skóra pod wpływem promieniowania UV ulega powolnej degeneracji i uszkodzeniom.




Rumianek w kosmetyce

Wyciągi z rumianku mają zastosowanie w pielęgnacji skóry z podrażnieniami czy przy alergiach. Są także składnikiem kosmetyków dla niemowląt

Jakie składniki należy docenić w tym wieku?

Przede wszystkim nawilżenie skóry powinno być długotrwałe i regularnie trzeba o nie dbać. Czy wiesz w jaki sposób? Kosmetyk numer jeden to wysokiej jakości krem nawilżający. Musisz dostarczyć skórze składników aktywnych, ale na tyle delikatnych, aby nie zaburzały równowagi cery w tym wieku. Idealną propozycją w tym wieku jest skuteczny kwas hialuronowy, który nie wykazuje skutków ubocznych, a jego działanie jest mocno nawilżające. Jako cząsteczka higroskopijna, cechuje go przyciąganie cząsteczek wody i dzięki temu, zatrzymuje on wilgoć głęboko w skórze, jak i na naskórku. Kwas hialuronowy ma udowodnione działanie nawilżające i jest polecany do każdego typu cery i w każdym wieku. Około 20 roku życia można z powodzeniem zacząć go stosować. Jest on także doskonały, jeśli chodzi o wczesną profilaktykę anti-age, bo jego działanie jest zarówno nawilżające, jak i przeciwzmarszczkowe.

Chroń skórę przed słońcem każdego dnia 

Jeśli wiesz już, że nawilżanie to główne zadanie w pielęgnacji skóry, to pamiętaj o tym, że ochrona przed słońcem jest tak samo ważna. Promieniowanie UV ma negatywny wpływ na skórę i powoduje uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny czyli fotostarzenie. Uszkodzenia skóry pod wpływem słońca są trwałe i nie da się ich cofnąć, dlatego najlepiej jest im zapobiegać. Codzienna ochrona twarzy i ciała powinna opierać się na filtrach spf 30 i spf 50. Wtedy jest najlepsza gwarancja tego, że ochrona jest odpowiednio wysoka i zabezpieczy skórę. A czy wiesz  kiedy stosować krem z filtrem do twarzy ? Najlepiej po kremie nawilżającym, a przed nałożeniem makijażu. Aby jednak uniknąć problemu z kolejnością nakładania, to do twarzy dobrze będzie wybrać krem na dzień wielofunkcyjny, zawierający zarówno składniki nawilżające, matujące, jak i filtry spf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Olej z dziurawca- właściwości

Olej z dziurawca zwany jest świętojańską oliwą, upatruje się w nim właściwości przeciwbakteryjne, antyseptyczne, przeciwnowotworowe. To doskonały preparat do….
aloes w kosemtykach

Działanie aloesu na skórę

Działanie aloesu na skórę wpływa na szybszą regenerację skóry, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia oraz poparzenia skóry

Jak zrobić olej z nagietka lekarskiego

Wyciągi z nagietka działają przeciwzapalnie i łagodząco, wspomagają gojenie ran oraz pomagają w likwidacji rozstępów. Nagietek działa na skórę nawilżająco, zmiękczająco. Poprawia również jędrność skóry…

Psychologia kliniczna na studiach

Rola psychologa klinicznego nabiera ogromnego znaczenia. Ten wymagający zawód daje mnóstwo satysfakcji, ale czy studia I stopnia dają uprawnienia do pracy?

Czym jest skaling i piaskowanie zębów?

Skaling to zabieg wykonywany przy użyciu skalpela, który usuwa kamień nazębny i osad z zębów. Z kolei piaskowanie zębów polega na czyszczeniu zębów przy użyciu pasty piaskowej

Jaki tran dla dzieci wybrać?

Jak wybrać najlepszy tran dla dzieci? W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę skład- dobre produkty zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych…

Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji

Koper włoski

Koper włoski (fenkuł) – właściwości: łagodzi problemy trawienne, wzmacnia odporność, pozwala szybciej zwalczyć przeziębienie

Curry-aromatyczna przyprawa z Indii

Curry to bardzo aromatyczna przyprawa, a dokładnie mieszanka przypraw, która wywodzi się z kuchni indyjskiej. Najpopularniejsze danie z jej …

Jak zrobić ketchup z pomidorów

Prosty przepis na pyszny domowy ketchup, który można przygotować w domu i cieszyć się jego smakiem przez cały rok. Wystarczą pomidory…

Nalewka z dzikiej róży

Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.

Jabłka

Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.

Pestki dyni a zdrowie

Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.