Tematy na blogu

Luty warzywa i owoce sezonowe

Luty- warzywa sezonowe

Luty to miesiąc zimowy, w którym nie mamy dostępu do świeżych owoców i warzyw. Podobnie jak w styczniu należy postawić na warzywa korzeniowe jak:

  • marchewka,

  • pietruszka,

  • seler,

  • burak ćwikłowy

Kolejną grupą warzyw, które warto spożywać zimą to różne odmiany kapusty. Zimowe dania warto wzbogacić w cebulę i czosnek, które wspomogą odporność.

W sklepach znajdziemy suszone nasiona, które świetnie nadadzą się na zimowe zupy czy jako dodatek do sałatek. Tutaj sprawdzą się różnego rodzaju fasole, groch czy ciecierzyca.

 

Luty- co jeść?

Zima to czas, kiedy ze spiżarki znikają przeróżne przetwory z jesiennych owoców i warzyw. W tym czasie nie można zapomnieć o kiszonkach, które doskonale zachowują właściwości warzyw, korzystnie wpływają na florę jelitową i dostarczają dużą ilość witaminy C, której zimą brakuje.

Kolejną metodą konserwowania jesiennych zbiorów jest suszenie. Suszone owoce świetnie sprawdzą się jako przekąska i dodatek do sałatek. Suszone grzyby urozmaicą sosy i zupy, a suszone zioła i warzywa sprawdzą się jako przyprawy.

Styczeń i luty to miesiące kiedy w zapasach mamy jeszcze orzechy zarówno te włoskie jak i laskowe, które również warto w tym okresie spożywać.

 

Luty- jakie owoce jeść

Wśród owoców warto jeść jabłka i gruszki, które świetnie zimują w piwnicach i chłodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.