Artykuł sponsorowany

Ciągle rosnąca świadomość zdrowotna społeczeństwa sprawia, że coraz chętniej poszukujemy naturalnych sposobów profilaktyki i leczenia chorób. Jedną z podstaw zdrowego stylu życia stanowi regularna aktywność fizyczna. W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto pamiętać o systematycznych treningach w codziennym życiu.

Aktywność fizyczna – sprawdzona profilaktyka chorób

Aktywność fizyczna, obok odpowiednio zbilansowanej diety, stanowi jeden z najważniejszych sposobów zapobiegania poważnym chorobom całego organizmu. Przede wszystkim ruch zmniejsza ryzyko występowania najpoważniejszych dolegliwości ze strony układu krążeniowo-naczyniowego i nerwowego. Pomaga w profilaktyce chorób serca, nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy. Jednocześnie zmniejsza ryzyko występowania nadwagi i otyłości, które dodatkowo stanowią przyczynę dalszych problemów zdrowotnych.

Regularny ruch pozytywnie wpływa także na odporność organizmu. Skutecznie stymuluje układ immunologiczny, zmniejszając podatność na infekcje bakteryjne i wirusowe. Szacuje się, że systematyczne treningi mogą zredukować ryzyko zachorowania nawet o 1/3. Aktywność fizyczna może stać się pasją, dzięki której poprawimy jakość codziennego snu oraz zmniejszymy stres. W ten sposób sport stanie się ważnym elementem dnia codziennego.
Co daje regularna aktywność fizyczna?

Wysiłek fizyczny pozwala zachować sprawność ciała i umysłu. Zwiększa zdolność koncentracji i uczenia się. Dzięki temu poprawia codzienną produktywność, przekładając się na dobre wyniki w pracy i nauce. Ponadto sprzyja namnażaniu się komórek nerwowych, pozytywnie wpływając na funkcjonowanie całego układu. Uważa się tym samym, że zwiększa sprawność mózgu.   Sport pozwala dłużej zachować sprawność ciała, spowalniając starzenie się. Zwiększa siłę mięśni oraz poprawia elastyczność stawów. Redukuje tym samym dolegliwości bólowe kręgosłupa związane z siedzącym trybem życia. Ułatwia utrzymanie optymalnej wydolności, dzięki czemu mniej się męczymy i lepiej czujemy. Aktywność fizyczna stanowi istotną profilaktykę chorób krążenia i udarów. Zmniejsza tym samym ryzyko zachorowania na najpoważniejsze choroby cywilizacyjne.

Czy sport pomaga w walce z depresją?

Sport jest także istotnym elementem profilaktyki zdrowia psychicznego. Dodaje pewności siebie, zmniejsza stres oraz zwiększa poziom endorfin, zwanych hormonem szczęścia. Co więcej, sport motywuje nas do większego wysiłku. Osiąganie kolejnych celów i bicie własnych rekordów pozytywnie wpływa na nastrój. Stanowi jeden z ważnych elementów leczenia depresji. Skutecznie redukuje lęk, napięcie nerwowe oraz pomaga w odpoczynku. Stanowi jeden z najważniejszych elementów pozwalających zachować zdrowie psychiczne. Chcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie? Nie zapomnij o przestrzeganiu zasad zdrowej diety. Odpowiednio skomponowany jadłospis uchroni Cię przed występowaniem poważnych niedoborów. Szczególnym wyzwaniem jest żywienie pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe. Na stronie zywieniemaznaczenie.pl znajdziesz żywność medyczną dostosowaną do potrzeb cukrzyków, pacjentów po operacjach, dzieci oraz seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Zdrowe nawyki żywieniowe- zbilansowana dieta

Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdrowe nawyki żywieniowe czy to wymaga wielu wyrzeczeń? Niekoniecznie! Wystarczy poznać kilka zasad zdrowego odżywienia i małymi krokami zamienić je w nawyki.

Psychologia kliniczna na studiach

Rola psychologa klinicznego nabiera ogromnego znaczenia. Ten wymagający zawód daje mnóstwo satysfakcji, ale czy studia I stopnia dają uprawnienia do pracy?

Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji

Dynia zwyczajna- łac. Cucurbita pepo

Dynia to roślina, która kojarzy się z jesienią. Jest to warzywo, którego zarówno miąższ jak i liczne nasiona niosą wiele korzyści odżywczych i zdrowotnych…

Co to jest bukiew?

Bukiew to orzeszki będące owocami buka. Bukiew dojrzewa na jesienie, kiedy to zbiera się ją spod drzew. Orzeszku buka można spożywać na surowo, świetnie sprawdzą się jako dodatek do ciastek

Jak zrobić ketchup z pomidorów

Prosty przepis na pyszny domowy ketchup, który można przygotować w domu i cieszyć się jego smakiem przez cały rok. Wystarczą pomidory…

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.