Tematy na blogu

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

8 powodów, dla których warto jeździć na rowerze

Za oknem już maj, a więc idealne warunki, aby wyciągnąć rower. Poznaj 8 korzyści, dla których warto jeździć na rowerze.

Jazda na rowerze jest nie tylko sposobem na przemieszczanie się, ale także pomaga dbać o środowisk oraz własne zdrowie. Szczególnie w zatłoczonych miastach na rowerze przemieszczamy się znacznie szybciej i nie emitujemy spalin, które wydostają się z samochodów stojących w korkach, a przy tym dostarczamy sobie dawkę ruchu.

 

Poznaj 8 powodów dla których warto przesiąść się z samochodu na rower

1. Jazda na rowerze pozwala pozbyć się nadmiernych kilogramów i modeluje sylwetkę

Podczas godzinnej jazdy rowerem można spalić od 300 do 800 kalorii, a więc w łatwy sposób można pozbyć się nadmiaru kilogramów. Ponadto jazda rowerem pozwala na wymodelowanie sylwetki. Najszybciej rozwiną się mięśnie czworogłowe ud, trójgłowe łydki i pośladki.

2. Poprawia ogólną kondycje organizmu

Codzienna dawka ruch poprawia sprawność mięśni, poprawia pracę serca i płuc, dzięki czemu organizm mniej się męczy i jest bardziej wytrzymały na wysiłek fizyczny.

3. Korzystnie wpływa na kręgosłup

Po całodniowym siedzeniu w biurze bardzo często doskwierają bóle pleców. A więc jeżeli mamy odpowiednio dobrany rower jak najbardziej pomoże on w zapewnieniu odpowiedniej dawki ruchu z korzyścią dla naszego kręgosłupa.

4. Podczas jazdy na rowerze poprawia nastrój i pomaga się zrelaksować

Endorfiny nazywane również hormonami szczęścia wpływają na nasze samopoczucie. Stąd też po przejażdżce rowerem, kiedy poziom endorfin jest wysoki czujemy się szczęśliwi. Sama jazda rowerem, zwłaszcza w otoczeniu przyrody pomaga się zrelaksować i rozluźnić napięte mięśnie.

 

5. Rower korzystnie wpływa na zdrowie

Regularna dawka ruchu jaką zapewnia jazda na rowerze pozwala utrzymać poziom cukru we krwi na odpowiednim poziomie, dlatego osoby z cukrzycą powinny szczególnie często jeździć rowerem. Ponadto rower pomaga obniżyć poziom cholesterolu- a więc nawet spokojna jazda rowerem pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy.

 

6. Jazda na rowerze dotlenia organizm i poprawia wydolność organizmu

Podczas nawet niewielkiego wysiłku krew zaczyna szybciej krążyć po organizmie dostarczając więcej tlenu do tkanek.

7. Jeżdżąc na rowerze dbasz o środowisko

Jeżdżąc na rowerze nie emitujemy spalin, które zatruwają nasze środowisko. Rower nie emituje również hałasu, którego poziom, zwłaszcza w dużych miastach często przekracza dopuszczalne normy.

 

8. Oszczędzasz czas i pieniądze

Jeżdżąc rowerem, szczególnie w godzinach szczytu można zaoszczędzić dużo czasu omijając korki. Zawsze można sobie skrócić drogę skręcając w boczną ulicę. Ponadto nie tracimy czasu na szukanie miejsca do zaparkowania. Wydatek na rower i jego utrzymanie jest zdecydowanie dużo tańszy niż utrzymanie samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.