Tematy na blogu

Aloes Interakcje z lekami

Aloes interakcje z lekami

W lecznictwie wykorzystuje się głównie 3 rodzaje aloesu: aloes zwyczajny, drzewiasty i uzbrojony.

Aloes zwyczajny to niezwykła roślina należąca do sukulentów. Za jego działanie odpowiada wiele związków czynnych, które warunkują tak szerokie działanie na organizm ludzki. Aloes wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne oraz immunostymulujące.

Przyjmując preparaty zawierające wyciągi z aloesu warto mieć na uwadze, że roślina ta może wchodzić w interakcje z lekami.

Aloes możliwe interakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Źródła

  1. Jarosz M.; Suplementy diety a zdrowie; Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Warszawa 2015, str. 165
  2. Rogowska M.; Giermaziak W.; Wpływ roślin leczniczych na farmakokinetykę i metabolizm leków syntetycznych; Post. Fitoter, 2018, 19 (4), str. 274-282; DOI
  3. Williamson E., Driver S., Baxter K.; Stockley’s herbal medicines interactions; Pharmaceutical Press 2009, str. 24-29

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.