Najnowsze artykuły

Jak kupić banany

Kupując banany należy zwrócić uwagę przede wszystkim skórkę- czy nie jest uszkodzona oraz jaki ma kolor.. Oczywiście banany dojrzałe będą miały intensywnie żółtą barwę.

Dziurawiec zwyczajny- właściwości

Dziurawiec zwyczajny występuje także pod nazwą ziele świętojańskie i jest byliną, która porasta polany, łąki, zarośla czy skraje lasów.

Bylica piołun- zastosowanie w życiu codziennym

Piołun (Bylica Piołun) to powszechnie występująca roślina o właściwościach zarówno toksycznych jak i leczniczych. Roślina ta ma także szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym.

Mniszek lekarski- właściwości

Mniszek lekarski lub mniszek pospolity to powszechnie występujący chwast, który od dawna znany jest w medycynie ludowej i wykorzystywany

Dlaczego warto jeździć na rowerze

Dlaczego warto jeździć na rowerze? Poznaj 8 korzyści jakie daje jazda rowerem. Zarówno dla ducha jak i ciała, a także w trosce o środowisko

Maj warzywa i owoce sezonowe

Maj to miesiąc, w którym wybór owoców i warzyw robi się coraz większy. Maj to najlepszy miesiąc na szparagi. Pojawia się również przepyszny agrest, botwina, sałaty i zielony groszek.

Witamina B6 interakcje z lekami

Witamina B6, wiele leków stosowanych regularnie może powodować niedobory pirydoksyny. Zanim sięgniesz po suplementację poznaj interakcje witaminy B6 z lekami

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jak urozmaicić śniadaniową kaszkę, by najmłodsi członkowie rodziny nie kręcili na nią nosem, a ci starsi nie zastępowali jej kanapkami czy jajecznicą? Mamy dobrą wiadomość! Kaszkę, tak samo, jak owsiankę, można podawać na wiele sposobów. Jesteśmy przekonani, że, korzystając z poniższych wskazówek, będziesz w stanie przygotować inną kaszkę na każdy dzień tygodnia. Poznaj dodatki, które będą Twoim kluczem do sukcesu.




Owoce i warzywa

Ta grupa dodatków jest najbardziej oczywista. Na pewno i Tobie jako pierwsze na myśl przyszły właśnie owoce. Kaszka to doskonały pretekst do wykorzystania tych sezonowych – w lecie możesz dodać do niej truskawki, czereśnie albo borówki. W miesiącach zimowych korzystaj z mrożonych owoców oraz tych dostępnych na targach i w sklepach – np. banany, mango, jabłka czy pomarańcze. Oprócz świeżych owoców do kaszek można dodawać również te suszone – udekoruj śniadanie daktylami, rodzynkami, chipsami bananowymi albo morelami. Świetną alternatywą dla świeżych owoców są te liofilizowane, które zachowują pełnię smaku i właściwości. Najlepiej wraz z kaszkami zamówić Bio Różdżki Smaku od firmy HELPA. W tym internetowym sklepie znajdziesz też liofilizowane warzywa, które równie dobrze sprawdzają się jako dodatek do kaszek. Kolejnym atutem tych produktów, oprócz wartości odżywczej, jest fakt, że są one naturalnymi barwnikami – liofilizowany szpinak pokoloruje kaszkę na zielono, burak – na różowo, a dynia – na żółto.

Orzechy i nasiona

Kolejną grupą produktów, których smaki idealnie łączą się z kaszkami, są orzechy oraz nasiona. Oprócz walorów smakowych tych dodatków warto docenić również ich wartości zdrowotne. To doskonałe źródło białka, magnezu oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Do kaszki możesz dodać orzechy włoskie, laskowe, ziemne, migdały czy pekan. Mogą być posiekane lub w formie sproszkowanej. Dobrym pomysłem będzie także łyżka masła orzechowego albo pasty sezamowej. Kaszkę możesz udekorować nasionami lnu czy chia, a także pestkami dyni lub słonecznika.

Napoje roślinne

Na smak kaszki może wpływać sposób, w jaki ją przyrządzisz. Na pewno już wiesz, że ta tradycyjna smakuje wyjątkowo, ale czy zdarzyło Ci się przygotować kaszkę na innych płynach niż woda lub mleko krowie? Warto eksperymentować również z roślinnymi zamiennikami zwykłego mleka. Do wyboru masz między innymi napoje owsiane, sojowe, migdałowe, kokosowe albo z orzechów laskowych. Każde z nich ma nieco inny posmak i pozwala w prosty sposób odmienić śniadaniową kaszkę.

Słodsze dodatki

Czekoladowa owsianka albo budyń to kuchenne klasyki, szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci. Ulubiony smak maluchów możesz nadać również kaszce! Mleczna czekolada i popularne czekoladowe kremy nie powinny być jednak pierwszym wyborem, ze względu na budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych we wczesnym dzieciństwie. Zamiast nich wybieraj znacznie zdrowsze naturalne kakao bez cukru, sproszkowane daktyle albo gorzką czekoladę (w niewielkiej ilości). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *




Witamina B2 i jej źródła w diecie

Witamina B2 czyli ryboflawina należy do witamin rozpuszczalnych w wodzie. Pełni w organizmie ważne funkcje. Jej najlepszym źródłem jest mleko i przetwory mleczne

Dziurawiec zwyczajny- właściwości

Dziurawiec zwyczajny występuje także pod nazwą ziele świętojańskie i jest byliną, która porasta polany, łąki, zarośla czy skraje lasów.

Owoce acai łac. Euterpe oleracea

Jagody acai wykazują silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Są doskonałym środkiem zwalczającym powstające w organizmie wolne rodniki,

Babka jajowata- łac. Plantago ovata

Babka jajowata ma zastosowane w profilaktyce zaparć i regulacji wypróżnień. Jej nasiona są uważane za cenne źródło błonnika pokarmowego…

Korzeń pietruszki- łac. Petroselinum

Korzeń pietruszki to aromatyczne warzywo dodawane do zapiekanek i zup. Pietruszka działa oczyszczająco oraz wpływa korzystnie na układ pokarmowy.

Niedobory witaminy B2- objawy

Ryboflawina znana jako witamina B2 jest nieznędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej niedobory mogą powodować stany zapalne błon śluzowych i skóry…