Tematy na blogu

Zioła na co dzień

Zioła na co dzień- dlaczego warto je stosować?

Zioła i rośliny lecznicze od wieków były wykorzystywane w leczeniu ludzi i zwierząt, w kuchni, do barwienia, odkażania, aromatyzowania.

Mają one niezwykłą moc i wie o tym każdy, kto choć na chwilę miał z nimi styczność. Ich wyjątkowość polega na tym, że działają na organizm człowieka kompleksowo, poprawiając stan zdrowia i wpływając na samopoczucie. Wiele ziół już samym zapachem poprawia nastrój. 

 

Czy zioła leczą?

Zioła i rośliny lecznicze wykazują właściwości lecznicze. Od pokoleń były stosowane w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak ich działanie jest nieco inne niż oczekuje dzisiejszy świat. Wpływają korzystnie na organizm, ale trzeba je przyjmować systematycznie, w odpowiednich dawkach, a efekty ich działania pojawiają się często po dłuższym czasie stosowania. 

O tym, że zioła leczą może świadczyć fakt, że zawierają one dużo związków aktywnych biologicznie. Przemysł farmaceutyczny prowadzi badania nad tymi związkami i wprowadza je do swoich leków.  A więc związki aktywne, które znajdują się w ziołach są podstawą wielu leków!

Zioła na co dzień- zagrożenie

Jest wiele ziół które można stosować samodzielnie, ale są także takie, które wykazują bardzo silne działanie. Wówczas konieczna jest kontrolą lekarza lub dobrego zielarza, który odbierze odpowiednie dawki i podpowie jak bezpiecznie stosować produkty ziołowe. Stosując zioła na własną rękę należy pamiętać, żeby nie przekraczać zalecanych dawek. Przy wyborze ziół, które zamierzamy stosować dobrze jest poradzić się lekarza lub zielarza, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania oraz jeżeli przyjmujemy na stałe inne leki by wykluczyć możliwe interakcje. 

Poniżej znajdują się odnośniki do stron o działaniu ziół i ich zastosowaniu. Wszystkie zawarte tam informacje mają charakter informacyjny. 

Stosujmy zioła odpowiedzialnie(!!), a na pewno przyniosą nam wiele korzyści. W razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie należy zgłosić się na konsultację do lekarza, farmaceuty lub dobrego zielarza!!!

Zbiór ziół

Z zastosowaniu ziół w kuchni przeczytacie na stronie zioła w kuchni:

Działanie ziół

Różne ciekawostki o ziołach

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.