Tematy na blogu

Wszystko o ziołach

Dlaczego zioła są wyjątkowe?

Zioła i rośliny lecznicze od wieków były wykorzystywane w leczeniu ludzi i zwierząt, w kuchni, do barwienia, odkażania, aromatyzowania.

Zioła mają niezwykłą moc i wie o tym każdy, kto choć na chwilę miał z nimi styczność. Ich wyjątkowość polega na tym, że działają na organizm człowieka kompleksowo, poprawiając stan zdrowia i wpływając na samopoczucie. Wiele ziół już samym zapachem poprawia nastrój. 

 

Czy zioła leczą?

Zioła i rośliny lecznicze wykazują właściwości lecznicze. Od pokoleń były stosowane w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak ich działanie jest nieco inne niż oczekuje dzisiejszy świat. Zioła wpływają korzystnie na organizm, ale trzeba je przyjmować systematycznie, w odpowiednich dawkach, a efekty ich działania pojawiają się często po dłuższym czasie stosowania. 

O tym, że zioła leczą może świadczyć fakt, że zawierają one dużo związków aktywnych biologicznie. Przemysł farmaceutyczny prowadzi badania nad tymi związkami i wprowadza je do swoich leków.  A więc związki aktywne, które znajdują się w ziołach są podstawą wielu leków!

 

Zioła- zagrożenie

Jest wiele ziół które można stosować samodzielnie, ale są także zioła, które wykazują bardzo silne działanie. Takie zioła koniecznie trzeba stosować pod kontrolą lekarza. Stosując zioła na własną rękę należy pamiętać, żeby nie przekraczać zalecanych dawek. Przy wyborze ziół, które zamierzamy stosować dobrze jest poradzić się lekarza lub zielarza, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania oraz jeżeli przyjmujemy na stałe inne leki by wykluczyć możliwe interakcje. 

Poniżej znajdują się odnośniki do stron o działaniu ziół i ich zastosowaniu. Wszystkie zawarte tam informacje mają charakter informacyjny. 

Stosujmy zioła odpowiedzialnie(!!), a na pewno przyniosą nam wiele korzyści. W razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie należ zgłosić się na konsultację do lekarza, farmaceuty lub dobrego zielarza!!!

Zbiór ziół

Z zastosowaniu ziół w kuchni przeczytacie na stronie zioła w kuchni:

Działanie ziół

Różne ciekawostki o ziołach

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.