Tematy na blogu

Napoje gruzińskie

Napoje gruzińskie- trunki alkoholowe

 
Gruzja słynie z pysznych win, które są tam produkowane od wieków. Sekretem gruzińskich win jest oryginalna metoda wytwarzania, zwana Kvevri, która polega na tym, że wina leżakują w specjalnych glinianych naczyniach zakopane w ziemi.

Innym popularnym trunkiem alkoholowym pochodzącym z tego małego kraju jest czacza– czyli destylat z wytłoczyn winogronowych zawierający około 40-50% alkoholu.

Jeżeli jesteśmy przy alkoholach to warto wspomnieć o gruzińskim piwie, które jest produkowane na gruzińskiej krystalicznie czystej wodzie. Do najbardziej znanych gruzińskich marek piwa można zaliczyć piwo Zedazeni i piwo AIA

Sklep Tamada- Specjały z Gruzji posiada w swojej ofercie duży wybór tradycyjnych gruzińskich win. Jeżeli jesteś koneserem win zajrzyj do sklepu klikając w przycisk poniżej:

Napoje gruzińskie- lemoniady

Nic tak nie ugasi pragnienia w upalny dzień jak lemoniada. Gruzja słynie ze swoich lemoniad produkowanych z naturalnych koncentratów sporządzanych według gruzińskiej receptury. Są to słodkie napoje gazowane o nie spotykanym u nas smaku. Jednym z ciekawszych napojów o jest lemoniada estragonowa, o mocnym zielonym kolorze i słodko- ziołowym, nawet lekko anyżowym smaku. Innym napojem, który warto spróbować jest Khiliani– lemoniada o smaku mohito zawierająca w składzie syrop z limonki i mięty. Również ciekawą propozycją do spróbowania jest gazowana lemoniada gruszkowa– jest naprawdę smaczna ale i bardzo słodka.

 

Jeżeli jesteś ciekawy jak smakują oryginalne gruzińskie lemoniady koniecznie sprawdź ofertę sklepu Tamada- Specjały z Gruzji (link znajduje się powyżej pod zielonym przyciskiem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane blogi i strony

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.