Tematy na blogu

Domowy płyn do mycia szyb

Płyn do mycia szyb

Dziś testowałam domowej roboty płyn do mycia szyb. Po przejrzeniu różnych przepisów na stronach www wybrałam jeden przepis.

Do przygotowania płynu wykorzystałam:

  • 1 szklanka przefiltrowanej lub destylowanej wody
  • Sok z połówki cytryny
  • Pół szklanki octu
  • 1 łyżka płynu do naczyń

Wszystkie składniki należy wymieszać w butelce z atomizerem.

Po umyciu okien stwierdzam, że płyn ten jest wart polecenia, ale posiada jedne minus- unoszący się zapach octu. Mimo wszystko szyby oraz lustra były czyste, bez zacieków i smug. Co więcej wykorzystałam przygotowany płyn do umycia zlewu w łazience i kuchenki. Ślady po mydle i kamień z umywalki zszedł bez większych problemów. Z kuchenki wszystkie brudy zeszły bez większego szorowania.

A więc znalazłam tani i bezpieczny środek, który umyje okna, lustra, umywalkę oraz kuchenkę w kuchni. Jak dla mnie same plusy, a że pachnie octem… no cóż, ocet po jakimś czasie wyparuje 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

O Blogu

Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych. 

#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze

Musisz wiedzieć

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.